Akcja firanka w Czarnowcu 17.11.2019r.

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Pod koniec września 2019r. ruszyła w Ostrołęce akcja zbierania starych, niepotrzebnych firanek, dla których pomysłodawcy akcji planują drugie, ekologiczne życie. Pomysł polega na zastąpieniu plastikowych jednorazówek, w które pakujemy przeróżne zakupy (najczęściej warzywa i owoce) wielorazowymi torebkami uszytymi ze starych firanek. Pierwsze uszyte torebki były już testowane i zdały egzamin. Są trwałe, mocne, można je szybko wyprać i wysuszyć. Nie zajmują dużo miejsca, mają też ściągacz, który zamyka torebkę. Jedna taka torebka zastąpi kilkadziesiąt, a nawet kilkaset toreb foliowych.

Pierwszy etap akcji ma na celu zebranie jak największej ilości niepotrzebnych firanek. Nawet ze starych i częściowo podartych można wybrać części, z których uda się wykroić materiał na torebki. Prośba jednak, żeby przynoszone firanki były wyprane. Firanki można zostawić w sześciu świetlicach Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce w godzinach 10.00-16.00 od poniedziałku do piątku:

  1. Świetlica ELF, Plac Dworcowy 4 (budynek dworca na Osiedlu Stacja)
  2. Świetlica GWAREK, ul. Hallera 13 (I piętro nad pocztą)
  3. Świetlica GWIAZDKI, ul. Sikorskiego 4 (I piętro)
  4. Świetlica SŁODZIAKI, ul. Jaracza 2a
  5. Świetlica POCIECHA, ul. Bogusławskiego 17
  6. Świetlica PROMYK,ul. Padlewskiego 51b (poddasze budynku)

Na Osiedlu Wojciechowice firanki można zostawiać w KULTOWNI – filia OCK w Wojciechowicach, Aleja Wojska Polskiego 40, w godzinach 9.00-16.00. Firanki dostarczyć można również do sklepu Kuferek Decu Art przy ul. Hallera 37 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00 i do Joanny Rogowicz MultiUbezpieczenia, ul. Prądzyńskiego 3 w godz. 10.00-16.00.

Jednocześnie poszukujemy chętnych osób, które nieodpłatnie, w wolnej chwili, będą chciały pomóc w szyciu torebek. Uszyte torebki będą rozdawane nieodpłatnie.

Organizator akcji: Stowarzyszenie EKOMENA z Ostrołęki.
Koordynator: Agnieszka, tel. 882 921 994

Firanki – wyprane, odbierzemy z podziękowaniem Stowarzyszenia EKOMENA dnia 17 listopada 2019r. podczas VI Spaceru Leśnego przy Świetlicy Wiejskiej w Czarnowcu.

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.