Sołtys Czarnowca

Print Friendly, PDF & Email
 • Marek Karczewski r.1966
 • zamieszkały Czarnowiec 4, 07-411 Rzekuń
 • Od 1976 z małymi przerwami zamieszkuję w Czarnowcu. Trójka dzieci Antoni, Stefan, Barbara, żona Małgorzata od 1991r., dom po babci (w ciągłym remoncie) około 120m2, samochód marki Citroen C5 rocznik 2003, gospodarstwo rolne o powierzchni niespełna 6ha.
 • Od 2008r. rozpocząłem działalność związaną z organizacją imprez sportowych dla amatorów biegania i kolarstwa. Pierwszy mój bieg został zorganizowany oczywiście w Czarnowcu. Pierwszy w powiecie ostrołęckim wyścig MTB również zorganizowałem w Czarnowcu. Później było jeszcze wiele innych imprez biegowych i kolarskich na terenie gminy Rzekuń i w powiecie. Do dziś organizuję Kolarską Jazdę indywidualną na czas (ITT) oraz listopadowe spacery leśne, a ostatnio również Mistrzostwa Czarnowca w tenisie stołowym. Od trzech lat 1 stycznia organizuję Oficjalny Trening Kolarski na trasie RowerParku W Czarnowcu. Chciałbym dodać, że pod słowem “organizuję” kryje się od lat sztab znakomitych przyjaciół – wolontariuszy, bez których organizacja żadnej imprezy nie byłaby możliwa. Ostatniej zimy (2018)/2019) zapoczątkowałem również “Zjazd Na Byleczym”. Z nadzieją na kolejne organizacje imprez patrzę w przyszłość i wierzę, że powiedzenie “tyle sołtys może ile mu wieś pomoże” będzie natchnieniem do dalszej wytężonej pracy.
 • Prywatnie jako Marek Karczewski jestem zatrudniony w Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce jako menedżer sportu. Odpowiadam za organizację i marketing wszystkich imprez sportowych organizowanych przez nasz zakład we współpracy z miastem Ostrołęka. Organizuję zawody typu: Biegi uliczne (Półmaraton Kurpiowski, Bieg Tropem Wilczym, Bieg Mikołajkowy), turnieje piłki nożnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zawody rangi Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w siatkówce, koszykówce, tenisie stołowym, tenisie ziemnym, piłce ręcznej i piłce nożnej.
 • Jestem również prezesem Klubu Kolarskiego 24h z siedzibą w Czarnowcu (od 1.02.2013r.). Wciąż startuję jako zawodnik w wyścigach kolarskich MTB i pomimo mojej już zaawansowanej starości jeszcze mi się chce 🙂
 • Kiedyś jeszcze gdy istniała tak znana firma jaką był PKS pracowałem tam przez 27 lat jako malarz, urzędnik, informatyk, specjalista d.s. systemów IT.
 • W prywatnym lesie, w 2016 roku zbudowałem trasę crossową do uprawiania kolarstwa MTB i biegów przełajowych. Na odcinku 2,5km są również wydzierżawione tereny prywatne od znakomitych sąsiadów, którzy pozwolili kolarzom spełniać swoje pasje. Są to Państwo Chełstowscy, Kupis, Rejch i Wróblewscy. Gdyby ktoś z mieszkańców nie zastał mnie kiedykolwiek w domu to jestem zawsze na rowerze, na wyścigu lub w RowerParku Czarnowiec gdzie wciąż wymyślam nowe przeszkody 🙂
 • Co mnie cieszy a co martwi jako sołtysa Czarnowca?
 • Cieszą mnie mieszkańcy, którzy są bardzo sympatyczni i przyjaźni, z którymi można porozmawiać szczerze na wszystkie tematy. Najbardziej martwi mnie zanieczyszczenie naszej okolicy, w której żyjemy i codziennie spacerujemy. Może kiedyś ludzie się opamiętają? Bardzo w to wierzę.
 • Chciałbym doprowadzić do jak największej liczby spotkań mieszkańców “na żywo”. Podczas zawodów sportowych, spotkań kulturalnych i rozrywkowych, podczas festynów i pikników. Aby mieszkańcy poznawali się na żywo, a nie przez “apki”. Chciałbym również … aby był pokój na świecie.
 • Zostałem wybrany na sołtysa sołectwa Czarnowiec 68. głosami mieszkańców podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego w dniu 8 lutego 2019 roku.
 • Zapraszam do współpracy
 • Marek Karczewski 533 613 913

Czarnowiec, marzec 2019r.

Rzekuń, 15 sierpnia 2017r. IX Jazda Indywidualna na czas. foto: Piotr Kowalski