Sołtys Czarnowca

Print Friendly, PDF & Email
 • Marek Karczewski r.1966
 • zamieszkały Czarnowiec 4, 07-411 Rzekuń
 • Od 1976 z małymi przerwami zamieszkuję w Czarnowcu. Trójka dzieci Antoni, Stefan, Barbara, żona Małgorzata od 1991r., dom po babci Gierłowskiej (w ciągłym remoncie) około 120m2, samochód marki Citroen C5 rocznik 2003, gospodarstwo rolne o powierzchni niespełna 5ha.
 • Od 2008r. rozpocząłem działalność związaną z organizacją imprez sportowych dla amatorów biegania i kolarstwa. Pierwszy mój bieg został zorganizowany oczywiście w Czarnowcu. Pierwszy w powiecie ostrołęckim wyścig MTB również zorganizowałem w Czarnowcu. Później było jeszcze wiele innych imprez biegowych i kolarskich na terenie gminy Rzekuń i w powiecie ostrołęckim:
  – Czarnowiec;
  – Kamianka;
  – Ołdaki;
  – Rzekuń;
  – Lelis;
  – Przystań;
  – Laskowiec;
  – Teodorowo;
  – Zapieczne;
  – Dąbrówka;
  – Serafin;
  – Łyse;
  . Do dziś organizuję Kolarską Jazdę indywidualną na czas (ITT) oraz listopadowe spacery leśne, a ostatnio również Mistrzostwa Czarnowca w tenisie stołowym oraz Mistrzostwa Czarnowca w piłce nożnej. Od 2016 roku 1 stycznia organizuję Oficjalny Trening Kolarski (mały wyścig noworoczny) na trasie RowerParku w Czarnowcu. Chciałbym dodać, że pod słowem “organizuję” kryje się od lat sztab znakomitych przyjaciół z Klubu Kolarskiego 24h – wolontariuszy i mieszkańców Czarnowca, bez których organizacja żadnej imprezy nie byłaby możliwa. Zimą (2018)/2019) zapoczątkowałem również “Zjazd Na Byleczym”. Z nadzieją na kolejne organizacje imprez patrzę w przyszłość i wierzę, że powiedzenie “tyle sołtys może ile mu wieś pomoże” będzie natchnieniem do dalszej wytężonej pracy.
 • Prywatnie jako Marek Karczewski od czerwca 2021 r. jestem zatrudniony w Gminie Rzekuń (Gminna Biblioteka Publiczna) do organizacji imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Wcześniej do połowy maja 2021 roku pracowałem w Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce jako menedżer sportu. Odpowiadałem za organizację i marketing wszystkich imprez sportowych organizowanych przez zakład we współpracy z miastem Ostrołęka. Organizowałem zawody typu: Biegi uliczne (Półmaraton Kurpiowski, Bieg Tropem Wilczym, Bieg Mikołajkowy), turnieje piłki nożnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zawody rangi Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w siatkówce, koszykówce, tenisie stołowym, tenisie ziemnym, piłce ręcznej i piłce nożnej (Licealiady).
 • Jestem również prezesem Klubu Kolarskiego 24h z siedzibą w Czarnowcu (od 1.02.2013 r.). Wciąż startuję jako zawodnik w wyścigach kolarskich MTB i pomimo mojej już zaawansowanej starości jeszcze mi się chce.
 • Kiedyś, jeszcze gdy istniała tak znana firma jaką był PKS (Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej) pracowałem tam przez 27 lat jako malarz, urzędnik, informatyk, specjalista d.s. systemów IT.
 • W prywatnym lesie, w 2016 roku zbudowałem trasę crossową do uprawiania kolarstwa MTB i biegów przełajowych. Na odcinku 2,5km są również wydzierżawione tereny prywatne od znakomitych sąsiadów, którzy pozwolili kolarzom spełniać swoje pasje. Są to Państwo Chełstowscy, Kupis, Rejch i Wróblewscy. Gdyby ktoś z mieszkańców nie zastał mnie kiedykolwiek w domu to jestem zawsze na rowerze, na wyścigu lub w RowerParku Czarnowiec gdzie wciąż wymyślam nowe przeszkody.
 • Jako sołtys Czarnowca staram się zagospodarować wolny czas mieszkańcom podczas różnych wydarzeń, które organizuję wraz z Radą Sołecką, Radą Świetlicy i Przodownikami Czarnowca.
  Wykaz wszystkich organizowanych wydarzeń znajdziecie Państwo w menu WYDARZENIA
 • Co mnie cieszy a co martwi jako sołtysa Czarnowca?
 • Cieszą mnie mieszkańcy, którzy są bardzo sympatyczni i przyjaźni, z którymi można porozmawiać szczerze na wszystkie tematy. Najbardziej martwi mnie zanieczyszczenie naszej okolicy, w której żyjemy i codziennie spacerujemy. Może kiedyś ludzie się opamiętają? Bardzo w to wierzę.
 • Chciałbym doprowadzić do jak największej liczby spotkań mieszkańców “na żywo”. Podczas zawodów sportowych, spotkań kulturalnych i rozrywkowych, podczas festynów i pikników. Aby mieszkańcy poznawali się na żywo, a nie przez “apki”. Chciałbym również … aby był pokój na świecie.
 • Zostałem wybrany na sołtysa sołectwa Czarnowiec 68. głosami mieszkańców podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego dnia 8 lutego 2019 roku.
 • Zapraszam do współpracy
 • Marek Karczewski 533 613 913
 • rowerkarola@gmail.com

Czarnowiec, marzec 2019, lipiec 2021.

2021.04.18 Odsłonięcie pamiątkowej tablicy Stefana Sakowskiego, fot: K.Chojnowski
2021.01.17 Czarnowiec, Zaborze III Zjazd NaByleCzym. fot:K.Chojnowski
2020.11.15 Czarnowiec, spacer Jesienne Liczenie Liści, fot: Pijący_mleko
2020.07.07 fot: Krzysztof Chojnowski – Czarnowiec Mistrzostwa w piłce nożnej.
2020.06.19 “otwarcie” korkorowera do zbierania zakrętek. Wykonanie Andrzej Chełstowski. fot: B.Dzwonkowska
2019.12.15 II Mistrzostwa Czarnowca w Tenisie Stołowym. fot.G.Waszczak
2018.01.01 Czarnowiec, Wyścig noworoczny – RowerPark Czarnowiec. fot:Pijący_mleko
2017.08.15 Rzekuń, IX Jazda Indywidualna na czas. foto: Piotr Kowalski

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.