Informacja o wymianie wodomierzy

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Informuję mieszkańców Czarnowca, że do końca roku kalendarzowego 2019r. będzie realizowana wymiana wodomierzy.
Na stronie UG czytamy zdawkową informację: “Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu informuje, że w dniach od 23 listopada do 16 grudnia br. na terenie miejscowości Czarnowiec nastąpi wymiana części wodomierzy instalowanych w latach 2012-2013 w budynkach i studniach wodomierzowych.”

Bardzo proszę mieszkańców o udostępnienie monterom pomieszczeń z wodomierzem w celu dokonania wymiany.
Wczoraj (14.11.2019r.) dotarła do mnie informacja od monterów o wydanym z ZOG upoważnieniu na w.w prace.
Monterzy zostali pozytywnie zweryfikowani (udostępnili wizytówki, upoważnienie i listę mieszkańców) oraz prosili o przychylne traktowanie – działają na zlecenie Gminy. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny 533-613-913

Załączam zdjęcie upoważnienia od monterów:

Upoważnienie z ZOG

Sołtys Czarnowca Marek Karczewski

Wnioski: W dobie ciągłych oszustw, włamań, nadużyć itd., sołtys wsi od inwestora czyli Gminy powinien otrzymać wzór upoważnienia oraz wykaz pracowników, którzy będą wykonywać usługę aby wcześniej poinformować mieszkańców o planowanych działaniach w domach prywatnych. Nikt z mieszkańców nie powinien być zaskakiwany obecnością obcego pojazdu na podwórku. Sołtys powinien wywiesić informację na tablicach ogłoszeń, zamieścić tę samą treść na stronie www i wysłać mieszkańcom sms-a o planowanej wymianie wodomierzy. Mam nadzieję, że to przeoczenie było jednorazowe. Mam również nadzieję, że mieszkańcy Czarnowca będą wyrozumiali, zachowają rozsądek i dopuszczą monterów do czynności. Monterzy przekazali mi również informację, że w godzinach popołudniowych nikt nie chce Ich wpuszczać do domów. W takiej sytuacji nie można dziwić się mieszkańcom, że dbają o własne bezpieczeństwo.
Z poważaniem Marek Karczewski.

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.