Internet oknem na świat… w Czarnowcu

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Internet oknem na świat… w Czarnowcu
Internet jest chyba jednym z najważniejszych odkryć, które dokonano w XX wieku. Sprawił on, że współczesny świat zupełnie się zmienił. Nic nie jest już takie, jak przed jego powstaniem. Dzisiaj już rzadko zastanawiamy się nad tym, jak wielkim stał się dla nas udogodnieniem. Sieć internetową wykorzystujemy już przecież wszędzie – zarówno w domu, jak i w pracy. Można powiedzieć, że Internet jest dla nas oknem na świat. Dzięki tej sieci możemy w ciągu sekundy znaleźć się w bardzo odległym miejscu, które zostanie przez nas wybrane. Możemy np. porozmawiać z mieszkańcem innego kontynentu, np. dalekiej Australii. Poza tym w Internecie zostało umieszczonych wiele cennych informacji z całego świata – mamy do nich nieograniczony dostęp. Bez problemu możemy dowiedzieć się, co dzieje się w wybranym regionie świata. Potrzebne informacje dostajemy wzbogacone o zdjęcia, zapis dźwiękowy lub filmowy. Dzięki temu nie musimy już nawet wychodzić z domu, żeby kupić gazetę. Mamy przecież dostęp do wszelkich wiadomości w naszej prywatnej bazie danych – w komputerze podłączonym do sieci Internetu. Warto jednak pamiętać, że Internet niesie ze sobą także zagrożenia, ale ja uważam, że przede wszystkim jest on dla nas oknem na świat.

Dla osób, które są bardzo zapracowane stwarza nawet możliwość zakupienia potrzebnych produktów w specjalnych sklepach lub aukcjach internetowych, które mają coraz większą liczbę zwolenników – a wszystko to dzieje się w ciągu kilku minut i bez potrzeby wychodzenia z domu. Internet umożliwia także – dzięki czatom i Gadu – Gadu – kontakt ze znajomymi lub pracownikami firmy, w której zatrudniona jest konkretna osoba. Sprawia także, że możemy poznać bardzo wielu interesujących ludzi, którzy mają to samo hobby, co my. To chyba najtańszy sposób porozumiewania się. Dlatego dzisiaj wielu znanych ludzi posiada swoje strony internetowe i komunikuje się ze swoimi fanami za pomocą sieci – umieszczają oni w niej najważniejsze informacje o swoim życiu, najważniejszych wydarzeniach, a poza tym rozmawiają z nimi, odpowiadają na ich pytania. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie, wygodne zarówno dla artystów, jak i ich fanów.

Dzięki Internetowi możemy także słuchać ulubionej muzyki, czy oglądać kinowe hity. Wszystko to dostępne jest dla nas w wybranej chwili i w dowolnej wersji językowej.

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą Internet to można ich łatwo uniknąć stosując odpowiednie blokady niepożądanych stron oraz zabezpieczenie naszego komputera programem antywirusowym. Uzależnieniu od Internetu można przeciwdziałać odpowiednio organizując swój czas i ograniczając nieustanny dostęp do sieci. Nie można przecież pozwolić na to, by naszym życiem rządziło narzędzie – komputer. Ma on być dla nas oknem na świat, a nie przeszkodą w normalnym życiu.
Treść ze strony bryk.pl

Krótkim wstępem przybliżyliśmy jak kilka lat temu opisywano internet 🙂 Teraz zapewne wszyscy te opisy znają doskonale – do czego to dobrodziejstwo służy.
Z naszych jednak obserwacji wynika, że internet jest przydatny tylko trzeba umieć z niego korzystać. Umieć korzystać to również mieć możliwość korzystania, której nawet w XXI wieku nie wszyscy posiadają.
Dlaczego poruszyliśmy temat możliwości korzystania z internetu w Czarnowcu?
Podobno jeśli ktoś posiada marzenia lub jest uparty i dąży do wyznaczonego celu to kiedyś te marzenie lub wyznaczony cel osiągnie. Nie da się jednak ukryć, że mieszkańcy Osiedla Działkowego w Czarnowcu muszą jeszcze pozostać w “strefie” marzeń lub może nadziei.
Nie wiemy czy to osiedle o ponad czterdziestu domostwach nie pobudowało się w ślepym zaułku, do którego okno na świat (internet) nie dotrze?
Wierząc jednak w dobro ludzi i pokój na świecie apelujemy do mieszkańców o cierpliwość… pozostańcie w nadziei…

Na filmie z XIX sesji Rady Gminy Rzekuń z 30 grudnia 2019 r. od godz. 1:19:38 możemy wysłuchać zapytanie Sołtysa Czarnowca Marka Karczewskiego o szansę położenia światłowodów w Czarnowcu.
Zapraszamy do wysłuchania zapytania i odpowiedzi.

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.