Śmieci … proszę czekać!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Drodzy mieszkańcy Czarnowca trwają procedury dotyczące odbioru nieczystości z terenu Gminy Rzekuń, mają one na celu wyłonienie odbiorcy nieczystości. Na obecną chwilę została wybrana jedynie firma do zagospodarowania odpadów. Wybrano do tego celu Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (OTBS).

Na stronie UG w Rzekuniu czytamy: “Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że harmonogramy na 2020 rok zostaną rozwiezione przez firmę, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu bezpośrednio do każdej nieruchomości. Planowane zakończenie wszystkich procedur przetargowych przewiduje się do 10 marca. Dokładamy wszelkich starań aby uzyskać jak najlepszą cenę, która później przełoży się na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami określonej dla mieszkańców. Proszę wszystkich Mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.”

podpisano: Sekretarz Gminy Rzekuń Krzysztof Żebrowski

Przypominamy również, że zgodnie z ustawą śmieciową od dnia 1.07.2017r. w całym kraju została ustalona jednolita kolorystyka dla śmieci sortowanych. Kolory koszy do odpowiednich frakcji zaprezentowano na obrazku tytułowym.

O śmieciach, a w zasadzie o rosnących kosztach za odbiór i o systemie naliczania opłat napiszemy niebawem. Do tematu będziemy wracać.

Zapraszam do dyskusji w sprawie systemu naliczania opłat oraz uszczelnienia tychże, bo sprawa cenników za odbiór od mieszkańców gminy jest jeszcze otwarta. Proszę jedynie o poważne i konstruktywne wypowiedzi i propozycje. Jak według państwa powinny być naliczane opłaty.

Proszę pisać w komentarzach. Można komentować pod tym postem lub na facebook.
Pozdrawiam
Marek Karczewski – Sołtys

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.