Woda popłynie z Ostrołęki

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Samorządy podpisują porozumienia wodne. Latem ubiegłego roku wody w wielu miejscach brakowało, dlatego teraz, aby sytuacja się nie powtórzyła gmina Rzekuń będzie korzystać z nadwyżek produkowanych przez Ostrołękę. W planach jest także budowa stacji uzdatniania wody – informuje “Kurier Mazowiecki”.

Problem niedoborów wody dotknął latem wiele samorządów. Pojawiły się apele o jej racjonalne używanie, niepodlewanie ogródków, czy też nienapełnianie przydomowych basenów. Obniża się poziom wód gruntowych, wody jest coraz mniej w rzekach. Najprawdopodobniej problem ten pojawi się również w tym roku.

– Podjęliśmy działania zaradcze. Łącznie z Urzędem Miasta w Ostrołęce projektujemy trzy połączenia sztywne i wszystkie nadwyżki wody, które w chwili obecnej generuje miasto będą sprzedawane gminie Rzekuń, w takiej cenie, jaką mamy tutaj u odbiorcy – powiedział Bartosz Podolak, wójt Gminy Rzekuń.

Gmina do wody nie będzie dopłacała. Będzie ona w stałej cenie. Nie odczują tego też mieszkańcy miasta.

Porozumienie wodne problemu braku wody nie rozwiązuje, dlatego w gminie Rzekuń zapadła decyzja o budowie sieci wodociągowej i nowej, wydajniejszej stacji uzdatniania wody.

woda w gminie Rzekuń

1 komentarz do “Woda popłynie z Ostrołęki”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.