Mamy korkorower!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Dnia 19 czerwca 2020 roku przy Świetlicy Wiejskiej w Czarnowcu zgromadziło się kilkadziesiąt osób zaproszonych ze zgromadzonymi plastikowymi zakrętkami.
Niespodzianka do gromadzenia zakrętek została wykonana i przetransportowana w największej tajemnicy aby oficjalne odsłonięcie nastąpiło właśnie przed świetlicą.

O godz. 19:00 odsłoniliśmy korkorower (nazwa wymyślona przez mieszkankę Czarnowca już po odsłonięciu 🙂 ) i bez mała obydwa koła zostały za moment zapełnione zakrętkami.

Za moim pomysłem już w styczniu były przymiarki do wytworzenia korkoroweru lecz wykonawca z Czarnowca Pan Andrzej Chełstowski obłożony zbyt dużą ilością zleceń po woli, w wolnych chwilach “dłubał” przy korkorowerze.
Pan Andrzej wykonał swoją pracę w czynie społecznym choć kosztowało to sporo … czasu zaangażowania, cierpliwości i dokładności . Zapłaciliśmy wyłącznie za zużyty materiał i proszkowe malowanie.

Dziękuję serdecznie za liczny udział podczas odsłonięcia oraz za dostarczone zbiory zakrętek.

Korkorower stoi na placu przed świetlicą, a osoby chcące wysypać zakrętki mogą dostać się do niego przez plac zabaw lub mogą powiesić torebkę ze zbiorem przy furtce.

Gdy tylko koła korkoroweru się zapełnią – opróżnimy i zawieziemy do “serca” w Urzędzie Gminy w Rzekuniu.

Zachęcam do zbierania zakrętek i dostarczania do korkoroweru 🙂

Marek Karczewski
Sołtys

Zdjęcia na FB

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.