Zakaz wjazdu w ulicę Leśną!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Dnia 25 sierpnia 2020r. na wniosek mieszkańców ulic: Leśnej, Cisowej, Bukowej, Klonowej, Jesionowej z dnia 20.04.2020r. ustawiono znak B2.
Treść wniosku:

“Czarnowiec, 20.04.2020r.
Wójt Gminy Rzekuń
Pan Bartosz Podolak

W imieniu mieszkańców Czarnowca, właścicieli gruntów przyległych bezpośrednio do ulicy Leśnej oraz rozmieszczonych pomiędzy torem kolejowym (na Małkinię) od strony zachodniej, rowem granicznym z Daniszewem od strony południowej i rowem granicznym z Rzekuniem od strony wschodniej zwracam się z prośbą o ustawienie w okolicy skrzyżowania z ul. Jesionową znaku drogowego B1. Dodatkowo pod znakiem B1 prosimy zamontować tabliczki (wyjątki) o treści:
– „nie dotyczy właścicieli gruntów”
– „nie dotyczy rowerzystów”.
W tym „ślepym” obszarze, w dużej mierze kompleksu leśnego nagminnie stosowane są praktyki wywożenia śmieci do lasu przez mieszkańców pobliskich miejscowości. W przypadku ustawienia znaku B1 osoby nie posiadające prawa własności gruntu będą mogły pozostawić pojazdy w ulicy Leśnej i pieszo pokonać odcinek 100 metrów aby dotrzeć do lasu na przykład, na grzyby czy jagody.
Właściciele gruntów wielokrotnie zgłaszają procedery wywozu śmieci na ich działki, jednak po przybyciu Policji sprawcy są już daleko i pozostają bezkarni.
Dodatkowo w razie uzasadnionej potrzeby prosimy o „zdublowanie” znaków przy skrzyżowaniu z drogą nr 435, gdyż kierujący quadami i motocyklami docierają w to miejsce przekraczając tor kolejowy lub rowy graniczne, które podczas suszy pozostają bez wody. Znaku B1 przy ulicy Jesionowej mogą w takiej sytuacji nie zauważyć motocykliści czy quadowcy.
Bardzo prosimy o przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby.
Z poważaniem”
Podpisano: Marek Karczewski Sołtys Czarnowca

W trakcie zwołanej komisji, która odbyła się dnia 16.07.2020r. w obecności pracowników UG, ZOG, policji i sołtysa ustalono wspólnie, że zasadne będzie postawienie znaku B2 (nie B1).

Proszę o stosowanie się do oznaczeń i zaprzestanie jazdy “na pamięć”.
Marek Karczewski
Sołtys

3 komentarze do “Zakaz wjazdu w ulicę Leśną!”

 1. Z całym szacunkiem i zrozumieniem dla incydentalnych przypadków wywożenia śmieci, ale takie radykalne działanie jest dla mnie niedopuszczalne. Za chwile każdy będzie mógł złożyć wniosek o zakaz wjazdu. Tym razem jest to ograniczenie za które osobiście daje ogromnego minusa. Nie idźmy tą drogą.

  • W uzasadnieniu właścicieli gruntów (słownych, nie wniosku papierowego) słyszeliśmy, że oprócz zbierania runa leśnego (jagód/orzechów/grzybów itp.) nie ma nikt potrzeby wjazdu pojazdem mechanicznym na jego prywatny grunt.
   Jedyną sytuacją, która nie podlega żadnej dyskusji jest ratowanie życia ludzkiego, gdzie nikt nie będzie bronił ratownikowi wjazdu jakimkolwiek pojazdem mechanicznym na ten teren.
   Co do spacerów, biegania na butach czy zimą na nartach nikt nikomu nie zabrania, a pojazd zamiast stawiać w lesie, można zaparkować wcześniej – 500 metrów przed lasem.
   Wszyscy rolnicy mogą swobodnie dojechać po swoje plony.
   Nie ma zatem obawy, że ogranicza się komuś prawa obywatelskie.

   Dodam tylko, że sam jako właściciel RowerParku Czarnowiec mam pewną niedogodność dla moich “klientów” – rowerzystów, którzy przybywają na trening z odległych miejsc samochodem. Dotychczas podjeżdżali pod samą trasę. Teraz będą musieli pozostawić pojazd przed znakiem i dalej zrobić rozgrzewkę na rowerze (te 500m).
   Myślę, że jakoś się przyzwyczaimy i nie będzie aż tak źle jak to wygląda 🙂

   Dodatkowo podpowiem “… mieszkańców…”
   Pan Artur jest przecież mieszkańcem 🙂

 2. Moim zdaniem znak jest nieprawidłowy. Powinien stanąć zakaz ruchu w obu kierunkach. Niestety potocznie ludzie mówią zakaz wjazdu i później są takie kwiatki.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.