Kolęda 2021 inna niż wszystkie

Pragnę poinformować mieszkańców Czarnowca, że dnia 17 stycznia 2021r. podczas niedzielnych mszy świętych w Parafii Rzekuń ksiądz proboszcz ogłosił, iż kolęda tegoroczna, ze względu na pandemię koronawirusa będzie inna niż tradycja chrześcijańska nakazuje.

W sobotę 23 stycznia 2021r. o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się specjalna msza święta dla mieszkańców Czarnowca.
Na mszę “kolędową” należy zabrać:
– wodę do poświęcenia, którą później każdy gospodarz poświęci swoje obejście,
– ofiarę “co łaska”.

Dodatkową możliwością i jednocześnie nowością w tym roku jest możliwość indywidualnego umawiania się z dowolnym kapłanem na kolędę osobistą w domu.
W razie potrzeby pilnego kontaktu z parafią prosimy o tel. pn-sb 8:00-9:30 – 29 761 73 28.

Oficjalny komunikat ze strony www parafii
“Z racji pandemii tradycyjna Kolęda – wizyta duszpasterska w Waszych domach w tym roku się nie odbędzie. Parafia Rzekuń organizuje Msze Święte kolędowe i zaprasza do Kościoła poszczególne wioski i ulice należące do parafii.
Jest to zaproszenie na Mszę Świętą w intencji: o Boże błogosławieństwo dla  rodzin i o pokój wieczny dla zmarłych. Będzie możliwość  do skorzystania z sakramentu pokuty.  Podczas Mszy Świętej kolędowej swoją ofiara będziemy mogli wesprzeć naszą parafię.
Przynosimy ze sobą do kościoła na Mszę Świętą wodę w naczyniach do poświecenia, którą głowa rodziny pokropi mieszkanie.
Jeśli ktoś z naszych parafian ma życzenie zaprosić kapłana z kolędą do swojego  domu i nie boi się zakażenia koronawirusem może to zgłosić w zakrystii.

Marek Karczewski
Sołtys

Print Friendly, PDF & Email

2 komentarze do “Kolęda 2021 inna niż wszystkie”

Dodaj komentarz