Dzień babci i dziadka 21 i 22 stycznia

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

W styczniu babcie i dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto. Laurki, wierszyki, upominki, mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń.

Babcia i dziadek są jak dwie prężnie działające „instytucje”.
Gotują, piorą, sprzątają, śpiewają kołysanki, budują z klocków, chodzą na spacery, budują zamki z piasku w piaskownicy, odprowadzają do przedszkola, opiekują się podczas choroby i wykonują tysiące innych czynności.
Dziadkowie są jednak przede wszystkim do rozpieszczania wnuków!
Wnuki nie wyobrażają sobie bez nich świata.

Babcia jest do przytulania!
Tak twierdzi większość wnucząt szczególnie dziewcząt, które nie wyobrażają sobie aby nie pobiec na skargę do babci gdy nakrzyczy na nie mama czy tata 🙂
Babcia jest również do pierwszego zapoznania wnuków z okolicą podczas dłuuugich spacerów. Musi opowiedzieć jak to było dawniej; że nie było tak wspaniałych wózków, że nie było takich wspaniałych pieluch, że nie było tak wygodnych ścieżek do spacerowania, że nie było tak “łatwo” jak jest teraz… Babcia musi również opowiedzieć wnukom co tu kiedyś stało, kto tu mieszkał, do której szkoły chodziła i gdzie się bawiła jak była tak mała 🙂
Opowieści babci nie mają końca – pamiętamy je do końca życia!
Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię. (autor nieznany)

Dziadek jest do zadań specjalnych!
Kto by miał czas na pokazywanie dziecku jak wbija się gwóźdź czy jak założyć łańcuch w rowerze? Tylko dziadek. Tata i mama mają na głowie tysiące innych – ważniejszych spraw, a dziadek ma przecież duuuużo czasu.
“Mój dziadek ma siwe włosy i cały czas chodzi w tym samym swetrze. Jest czarodziejem, bo wyciąga mi zza ucha pieniądze. Zawsze patrzę na jego ręce, ale on nic w nich nie ma”

“Dzięki babci i dziadkowi mam moją mamę i tatę. A jakby ich nie było, to i nie byłoby nas”

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)

Najgorętsze życzenia dla wszystkich BABĆ i DZIADKÓW w dniu Ich święta!

A jakie opowieści bądź historie związane z dziadkami pamiętają Państwo?

Na zdjęciu tytułowym: Babcie – Pani Bacławska z kijkiem i Pani Siemińska z wózkiem. (foto Jerzy Jabłonowski 18.06.2011r.)

1 komentarz do “Dzień babci i dziadka 21 i 22 stycznia”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.