UWAGA! Dzieci

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Ostrzegają przed dziećmi. Inicjatywa mieszkańców os. Działkowego

Mieszkańcy tzw. osiedla Działkowego w Czarnowcu na własną rękę zakupili i zamontowali trzy tablice ostrzegawcze. Żółte plansze ze znanym ze znaków drogowych symbolem biegnących ludzi i napisem „Uwaga dzieci” zawisły na ogrodzeniach posesji przy ul. Działkowej i ul. Dębowej.

Ulica Działkowa to dojazd do ponad 160 rodzinnych ogrodów działkowych. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim jest intensywnie wykorzystywana przez działkowców i ich gości. Kierowcy niestety bardzo często przekraczają prędkość i stwarzają zagrożenie na tej wąskiej, nieprzystosowanej do dużego natężenia ruchu, ulicy.

Na osiedlu ulic Działkowej, Dębowej, Brzozowej, Baśniowej i Topolowej przybywa młodych mieszkańców. Dzieci chętnie korzystają z nowo powstałego placu zabaw przy ogrodach działkowych, do którego muszą dotrzeć właśnie ul. Działkową.

Zainstalowany w ubiegłym roku próg zwalniający nie wystarcza, stąd pomysł na tablice ostrzegawcze.

Koszt pojedynczej tablicy 40×30 cm nie przekroczył 20 zł. Ich trwałość szacowana jest na co najmniej 5-6 lat. Indywidualny projekt przygotowali samodzielnie mieszkańcy.

Mieszkańcy innych ulic w Czarnowcu, zainteresowani wykonaniem takich samych tablic mogą skontaktować się z sołtysem, który przekaże kontakt do autora projektu tablicy. W ramach sąsiedzkiej pomocy projekt zostanie udostępniony bezpłatnie na potrzeby wykonania podobnych tablic.

2021.06.07/KCh/

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.