Lepszy internet w Czarnowcu

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Lepszy internet dla mieszkańców Czarnowca

Najnowsza inwestycja sieci Play w Ostrołęce powinna ucieszyć mieszkańców Czarnowca. Na granicy Ostrołęki i Rzekunia stanęła nowa stacja bazowa (tzw. BTS) czwartego operatora. Z lepszego zasięgu i szybszego internetu skorzystają mieszkańcy os. Stacja, północnej części Rzekunia, Czarnowca i Tobolic. Nadajnik stanął w szczerym polu, ale służyć będzie szybko zabudowywanej tej części przedmieść Ostrołęki.

Co istotne, jest to najdalej na południe wysunięta stacja bazowa sieci komórkowej w Ostrołęce. Dzięki temu rozwiąże problemów telekomunikacyjnych mieszkańców gm. Rzekuń, którzy do tej pory korzystali z sieci Play, jako jedynej o sensownej jakości. Dotychczasowy nadajnik, z którego korzysta lwia część rzekunian oraz mieszkańców Suska Nowego, Ław, Drwęczy i części Czarnowca stoi przy drodze wojewódzkiej łączącej Ostrołękę i Ostrów Mazowiecką, niedaleko siedziby DPD.

Wspomniany nadajnik od dawna jest przeciążony i nie radził sobie z wieloma klientami. Sieć Play regularnie inwestuje w niej zurbanizowane tereny i małe miejscowości i nowa lokalizacja nadajnika na granicy Ostrołęki i Rzekunia wydaje się być bardzo trafna.

Powstanie nowego BTS-a zostało oprotestowane zarówno przez mieszkańców Ostrołęki jak i Rzekunia, ale inwestycja doszła do skutku. Obecnie jest jeszcze w fazie testów i jej działanie powoduje nieco problemów, ale z pewnością kłopoty znikną już niebawem.

Na co mogą liczyć abonenci korzystający z usług Play w tej lokalizacji?

Mieszkańcy ul. Kościuszki w Rzekuniu i Czarnowcu będą mogli korzystać z najszybszego dostępnego internetu LTE dostępnego na częstotliwości 2600 MHz. Dla tych, którzy mieszkają nieco dalej od nadajnika, skorzystają z częstotliwości 2100 MHz i 1800 MHz. Najdalej oddalone miejsca będą działać na tzw. częstotliwości pokryciowej 800 lub 900 MHz.

Komu poprawi się realnie zasięg?

Najbardziej skorzystają mieszkańcy tzw. os. Działkowego w Czarnowcu, dla których odległość od stacji bazowej Play skróciła się z ponad 4 km do około 2,5 km. Biorąc pod uwagę, że jest to drugi nadajnik pokrywający Rzekuń, obie stacja bazowe powinny działać bez obciążeń.

Na lepszy zasięg liczyć mogą także mieszkańcy ul. Sosnowej i przyległych oraz ul. Kościuszki i okolic w zachodniej części Czarnowca.

Usługi z nowego BTS-a sieci Play możecie już testować. Nadajnik działa, choć na pewno będą wprowadzane jeszcze ostatnie poprawki.

Szczegółowe informacje o stacjach bazowych wszystkich sieci komórkowych znajdziecie na stronach BTS Search

/KCh/

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.