Dziękuję po dziesięciu latach

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

… “W sobotę od samego rana do roboty ruszyli koledzy z “Amatorskiej Grupy Bez limitu Ostrołęka i okolice”. Przygotowania trwały oczywiście dużo wcześniej jeśli chodzi o przygotowanie trasy wyścigu, którą trzeba było “wyczarować” z niezbyt przyjaznego terenu dla kolarzy “górskich”. Na nizinach takich jak w Czarnowcu trudno o komfortowe warunki terenowe do uprawiania kolarstwa MTB, ale co się okazało na mecie można i w takim terenie zbudować ciężką trasę.
Większość zawodników w samych superlatywach wypowiadało się o profilu trasy. Po prostu dała w kość! “

Wystartowało 107 zawodników
Do wyścigu przystąpiło 107 zawodników i zawodniczek (w różnych kategoriach wiekowych). Na wyścigu pojawili się reprezentanci 27 miast i wiosek: Warszawa, Białystok, Olsztyn, Ostrołęka, Przasnysz, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Łyse, Rzekuń, Czerwin, Olszewo-Borki, Lelis, Troszyn, Płoniawy, Białobrzeg Dalszy, Czarnowiec, Dzbenin, Działyń, Jarnuty, Jawory Stare, Nowosiedliny, Zabrodzie, Grabowo, Nowa Wieś, Szafarczyska, Daniszewo, Ławy. “

Wyjaśnienie pojęć “Organizator nieoficjalny” – “Organizator oficjalny”.
W 2011 roku jako Amatorska Grupa Bez Limitu Ostrołęka i okolice nie byliśmy formalnie zarejestrowani jako stowarzyszenie ani klub. Zresztą nigdy ostatecznie do tego nie doszło, choć były kilkakrotnie podejmowane próby założenia stowarzyszenia.
Wyścig organizowaliśmy pod szyldem “Rzekunianki”, bo wszelkie papiery do samorządów trzeba było opieczętować. Ówczesny Prezes Rzekunianki Arkadiusz Sakowski podpisywał wyłącznie wszystkie wcześniej przygotowane przeze mnie dokumenty. Udział w tym wydarzeniu samej Rzekunianki był tylko symboliczny, bo Pan Prezes pojawił się wyłącznie do zdjęcia. Niemniej jednak dziękuję, że wziął nas pod swoje skrzydła. Bez Jego podpisów nie moglibyśmy pozyskać pieniędzy z gminy i powiatu.
Kto najbardziej zasłużył na miano Organizatora tego pierwszego wyścigu?
Koledzy z AG Bez Limitu w osobach:
– Robert Biedka
– Jacek Kołakowski
– Sławomir Saj
– Norbert Siemiątkowski
i bardzo ważne osoby w dniu zawodów:
…”

Oto cytaty z artykułu o pierwszej kolarskiej imprezie w powiecie ostrołęckim, która odbyła się 18 czerwca 2011 roku w Czarnowcu.
Czy ktoś z mieszkańców pamięta tę imprezę?

Cały artykuł można przeczytać tu: kolarstwoostroleckie.pl

Zachęcam do lektury i wspomnień, bo wielu z nas nie ma już … odeszli 🙁
Na końcu artykułu pojawia się obszerna galeria zdjęć – tak wyglądał Czarnowiec dekadę temu 🙂 – miłego wspominania 🙂
Marek Karczewski

1 komentarz do “Dziękuję po dziesięciu latach”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.