Dzień Nauczyciela – życzenia

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Drodzy mieszkańcy – czarnowieccy nauczyciele

Dziś obchodzimy ważne dla wszystkich święto, Dzień Edukacji Narodowej.
Przed laty, tuż po II Wojnie Światowej w naszej wiosce “nauczycielem” był sam sołtys Pan Julian Borkowski, który uczył mieszkańców jak się podpisać i jak przeczytać wezwanie do sądu. Takie były wówczas potrzeby edukacyjne dla niepiśmiennych.
Później “na kolonii” (obecnie ul. Leszczynowa) zamieszkiwała jedyna czarnowiecka nauczycielka, która codziennie jeździła rowerem do pracy w Szkole Podstawowej w Rzekuniu. To Pani Stepnowska, nauczycielka rzekuńskiej podstawówki do lat siedemdziesiątych XX wieku.
W czasie rozkwitu naszej miejscowości z roku na rok przybywa wciąż nauczycieli, którzy upatrzyli sobie nasze sołectwo jako te najpiękniejsze w okolicy 🙂

W Polsce obchodzi dziś swoje święto ponad 700 tys. pedagogów.
Nie sposób dziś zliczyć ilu pedagogów zamieszkuje w Czarnowcu.
Świadczy to o podwyższeniu naszych standardów życia w każdej dziedzinie i branży oraz potrzebę pobierania nauki w każdym wieku.

Nauczyciele i nauczycielki to wyjątkowi ludzie, którzy od najmłodszych lat, począwszy od ław przedszkolnych, kształtują w młodych organizmach szacunek i dobroć do innego człowieka.
To dzięki nauczycielom wiemy prawie wszystko…
Wiemy ile to jest cotangens z dziesięciu i który przywódca w XIII wieku podbił południowe Chiny od strony północnej 😉
To oczywiście mniej istotne kwestie w codziennym życiu, które musimy wiedzieć ale nauczyciele wiedzą wszystko i tę swoją wiedzę przekazują z wielką miłością do zawodu nauczyciela swoim uczniom czyli nam.

W dniu Waszego święta życzę Wam drogie nauczycielki i drodzy nauczyciele wytrwałości w trudnym zawodzie i cierpliwości podczas codziennej pracy szkolnej oraz przedszkolnej.

Najserdeczniejsze życzenia składa Wasz sołtys.

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.