Slajdowisko “Wakacje 2022” za nami

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Slajdowisko “Wakacje 2022” za nami

Trzech a nawet czterech prelegentów przedstawiło w piątkowy wieczór 4 listopada 2022 roku swoje obrazki z tegorocznych wakacji.

W Świetlicy Wiejskiej spotkali się mieszkańcy Czarnowca i powiatu ostrołęckiego aby powspominać letnie podróże po Polsce i Europie.

Przed prezentacją sołtys Czarnowca podziękował za przybycie mieszkańcom Czarnowca i Ukrainkom z Odessy, które również uczestniczyły w spotkaniu.
Został wyświetlony film zrealizowany na początku tego roku podczas projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu “Równać Szanse – Jestem tam, gdzie byłem…”
Film został nagrany i zmontowany przez Marka Karczewskiego. Pytania zadawała mieszkanka Czarnowca Małgorzata Siekierska ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Po prezentacji filmu bohater nagrania podziękował za zaproszenie i opowiedział zgromadzonym o swojej pasji do 5. Pułku Ułanów Zasławskich.

Następnie wyświetlono teledysk pt. “Podły czas” Piotra Grzyba z Czarnowca i Larysy Tsoy z Ukrainy.

Przyszedł czas na prezentacje obrazków z wakacji.

Jako pierwszy zaprezentował swoją przygodę wakacyjną sołtys.
Pokazał w krótkim filmie swoją podróż do powiatu bieszczadzkiego.

Następnie Państwo Marija i Rafał Kędzierscy opowiedzieli o podróży wakacyjnej na Cypr do miejscowości Pafos oraz Vištytis (Wisztyniec) na Litwie.

Jako ostatni wystąpił ze swoją prezentacją Pan Jacek Pawłowski, który na trzydziestoletnim rowerze podróżował z Czarnowca na Mazury aby przypomnieć sobie podobne wyprawy sprzed trzydziestu lat na wówczas nowiutkim Romecie. W wyprawie Panu Jackowi towarzyszył syn.

Oto co o swojej przygodzie wakacyjnej powiedział Pan Jacek:

“Chciałem tylko pokazać, że można uprawiać turystykę rowerową bez popadania w kosztowne gadżeciarstwo. Na wyprawę pojechałem trzydziestoletnim polskim rowerem, którym jeździłem na długie wyprawy zanim stało się to modne. A sakwy miałem z dyskontu. Celem tegorocznej przejażdżki po Mazurach była sama przyjemność jazdy. Choć trzeciego dnia na parę godzin zatrzymaliśmy się w Sztynorcie. To dawny majątek ziemski Heinricha Lehndorffa – Niemca, który był współorganizatorem zamachu na Hitlera. Na zdjęciach: trzydziestolatek odpoczywa w Szczytnie. Miejsce wiecznego spoczynku przodków Heinricha Lehndorffa. Oraz – jak dla mnie wzór – jak powinno się budować drogi w regionach turystycznych.”

Relacja ze spotkania jest niekompletna, ponieważ na slajdowisku zaprezentowano mnóstwo obrazów i wypowiedziano niezliczoną ilość opowieści.
Chcemy zachęcić Państwa do osobistego uczestnictwa w tego typu spotkaniach.
Następne slajdowisko z opowieściami mieszkańców Czarnowca już niebawem.

Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztować własnych wypieków oraz wypić kawę czy herbatę.

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania – Organizatorzy.

W imieniu Organizatorów
Marek Karczewski

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.