W środę podjęto decyzję – poznamy ją niebawem

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

W środę podjęto decyzję – poznamy ją niebawem

W środę 9. listopada 2022 r. zebrała się w Świetlicy Wiejskiej grupa inicjatywna, która postanowiła dyskutować o sensie, korzyściach i ewentualnych przeszkodach podczas tworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnowcu pod nazwą…
Właśnie jedyne co zaważyło o powstaniu w środę KGW to nazwa, którą postanowiono wybrać na kolejnym zebraniu.

W środowy wieczór uczestnicy rozmawiali wyłącznie o samych zaletach i korzyściach dla lokalnej społeczności, o korzyściach dla całego sołectwa.
Jednym z tematów był nawet termin pierwszej uroczystości, którą zorganizuje KGW Czarnowiec 🙂 To jednak pozostanie tajemnicą, bo pierwszym warunkiem jaki musi być spełniony to powołanie Zarządu KGW.
Pani Iwona nakreśliła pobieżnie jakie należy spełnić warunki oraz jakie należy wypełnić dokumenty aby zarejestrować koło.

Na spotkanie do Czarnowca został również zaproszony Pan Łukasz Wachowski specjalista w subregionie ostrołęckim z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Ostatecznie nie mógł przybyć, dlatego spotkanie założycielskie przełożono na inny termin.

W środowym spotkaniu uczestniczyło 25. mieszkańców Czarnowca.

Ustalono jednogłośnie, że kolejne spotkanie dotyczące założenia KGW odbędzie się w poniedziałek 14 listopada 2022 r. o godz. 19:00.

Serdecznie zapraszamy do licznego przybycia!

Za grupę inicjatywną
MK

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.