Gra Wiejska “Czar Czarnowca”

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

MAPA

Gra Wiejska “Czar Czarnowca” już w niedzielę

Czar Czarnowca – pierwsza taka gra wiejska w historii sołectwa

Zapraszamy do terenowej gry wiejskiej z okazji Dni Czarnowca. Będzie przyjemnie z pożytecznym. Zwiedzicie sobie ciekawe miejsca, a przy okazji będzie niezły czelendż. Już w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. o 12.00.

Żeby ułatwić potencjalnym Uczestnikom decyzję o przystąpieniu do gry, przedstawiamy na czym mniej więcej będzie ona polegać. Najkrócej i najprościej, będzie to połączenie marszu na orientację z geocachingiem. Nieprzesadnie trudne. Rodzice z dziećmi dadzą radę. Gra jest otwarta dla wszystkich. Nie tylko dla mieszkańców Czarnowca.

Na podstawie mapy, którą uczestnicy otrzymają na starcie, trzeba będzie znaleźć dziesięć charakterystycznych punktów we wsi i wykonać w tych punktach w sumie czternaście zadań. Scenariusz gry jest całkowicie autorski. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie zetknęliście.

Trzeba zatem w możliwie najkrótszym czasie odwiedzić wszystkie punkty i dokładnie wykonać zadania.

Na czym polega łatwość gry

  • Mapa będzie elektroniczna. Uczestnicy powinni posiadać smartfony z internetem i Google Mapsami. Można korzystać z nawigacji. Mapa zostanie udostępniona w godzinie startu na stronie czarnowiec.pl. Wystarczy wcześniej pobrać kartę zadania, kliknąć i ruszyć w trasę.
  • W odróżnieniu od biegów czy marszów na orientację, nie trzeba zaliczyć punktów na trasie w określonej kolejności. Kolejność jest dowolna.
  • Zadania dla uczestników wymagają prostych umiejętności i podstawowej szkolnej wiedzy. Jak dla nas, łatwizna 🙂
  • Przy wykonywaniu zadań można korzystać z internetu w telefonie. Powodzenia! Bo teraz przechodzimy do gorszych wiadomości.

Na czym polega trudność gry

  • Nie we wszystkich miejscach gry jest dobry zasięg internetu. Trzeba będzie włączać myślenie i pomysłowość.
  • Nie we wszystkich zadaniach pomoże internet. W niektórych to nawet sztuczna inteligencja będzie bezsilna.
  • Należy bardzo dokładnie czytać treść zadań, bo są haczyki.

Jeżeli ktoś sprytnie dobierze sobie marszrutę, nie powinien przejść więcej niż 6 km. Tak czy inaczej, trzeba wyrobić się maks w stu minutach.

Uczestnicy mogą startować indywidualnie, w duetach, lub trójkach. Niepełnoletni mogą startować tylko w dwójkach lub trójkach, pod warunkiem że w drużynie będzie co najmniej jeden pełnoletni opiekun.

Uczestnicy powinni poruszać się pieszo. Za wspomaganie się rowerem lub samochodem grozi dyskwalifikacja.

Pod poniższym linkiem znajdziesz regulamin.

JP

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.