Czy kocie oczka poprawią bezpieczeństwo?

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Czy kocie oczka poprawią bezpieczeństwo na łuku drogi?

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z najważniejszych zadań drogowców. W tym celu stosuje się nie tylko znaki drogowe, ale także kocie oczka, które są informacją dla kierowców o końcu pasa ruchu, w miejscach nieoświetlonych. To małe punkty odblaskowe w różnych kolorach montowane na drogach, na ich krawędziach, w miejscach postoju na jezdni, a także wszędzie tam, gdzie występują trudności w zlokalizowaniu krawędzi jezdni. Montuje się je również na łukach dróg, przed progami zwalniającymi i na przejściach dla pieszych. Są uzupełnieniem znaków poziomych poprzecznych i podłużnych.

Kocie oczka zamontowano właśnie dziś na Drodze Powiatowej 2550W.
Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce przytwierdzili do nawierzchni bitumicznej łącznie 35 odblasków na łuku drogi w Czarnowcu.
ZDP zamontował najezdniowe, punktowe elementy odblaskowe w obudowie aluminiowej, które mają posłużyć o wiele dłużej niż elementy plastikowe.

Dzisiejsze prace zostały wykonane na wspólny wniosek mieszkańców i sołtysa Czarnowca, którzy złożyli petycję do Powiatu Ostrołęckiego.

W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję Panu Wicestaroście Krzysztofowi Parzychowskiemu, który pilotował szybką realizację naszej prośby.

Czy kocie oczka poprawią bezpieczeństwo na łuku drogi powiatowej 2550W? Będziemy obserwować.

Marek Karczewski

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.