Czek dla KGW Czarna Owca w Czarnowcu – zrealizowany

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Umowa podpisana!

13 października 2023 r. w Świetlicy, w Goworowie Zarząd naszego Koła w osobach Pauliny Mierzejewskiej i Elwiry Chojnowskiej podpisał umowę o udzielenie dotacji na zadania publiczne Województwa Mazowieckiego w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”, zadanie „Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie”.

Nasz projekt pod nazwą “Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie w miejscowości Czarnowiec” otrzymał dofinansowanie w kwocie 5500 zł. Przeznaczymy tę kwotę na zakup wyposażenia, które pomoże Nam w realizacji naszych celów statutowych.
Nowy sprzęt zakupiony z dofinansowania posłuży rozszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej, integracyjnej i aktywizującej członków KGW Czarna Owca w Czarnowcu oraz aktywnych mieszkańców wsi.
Umowę podpisały członkinie Zarządu KGW Czarna Owca oraz członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Panie Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.
Symboliczny czek wręczyli nam Mariusz Popielarz Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Delegatura w Ostrołęce i Mirosław Augustyniak radny Województwa Mazowieckiego.
Dzięki dofinansowaniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego wsparcie trafi aż do 95. kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych województwa. Nasze Koło ma od dziś zaszczyt znaleźć się w tym zacnym gronie.

– tak mówiły członkinie zarząd KGW 13. października.

Ponad 600 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich

Jak podkreśliła w Goworowie członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dzięki dofinansowaniu samorządu województwa koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe z całego Mazowsza kupią sprzęt gastronomiczny, stroje, zorganizują pikniki integracyjne czy wydarzenia kulturalne.
“Ze środków w ramach dwóch programów skorzysta łącznie 95 kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych. Organizacje pozarządowe wspierające rozwój gospodyń aktywnych społecznie, w tym koła gospodyń wiejskich, mogły zgłosić po jednej inicjatywie. Maksymalna kwota dofinansowania jednego zadania to 7 tys. zł” – powiedziała Janina Ewa Orzełowska.

Mówi Janina Ewa Orzełowska
Mówi Elżbieta Lanc

Dziękujemy “Mazowsze Serce Polski” za wsparcie naszego Koła.
Składamy gratulacje dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, które otrzymały wsparcie na swoje lokalne działania!

Zarząd KGW

Foto: Paulina Mierzejewska

Sprzęt kupiony

26 listopada 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej, w Czarnowcu nastąpiło oficjalne przekazanie zakupionego sprzętu w użytkowanie przez Zarząd KGW w osobach Monika Sendrowska – Przewodnicząca, Elwira Chojnowska – wiceprzewodnicząca i Halina Kwiatkowska – Członkini Zarządu na ręce członków Koła Gospodyń Wiejskich Czarna Owca w Czarnowcu.
Z przyznanych środków zakupiono: maszynę do popcornu, frytkownicę elektryczną i gofrownicę.

MK

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.