Sprawozdanie z kadencji 2019-2024

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Sprawozdanie z kadencji 2019-2024

Nasze kadencje dobiegają końca.
Minione pięć lat to nowe doświadczenia, sukcesy i porażki, euforia i “doły”. To co jednak wydarzyło się podczas tej ostatniej kadencji tylko w samym Czarnowcu uważam za osobisty sukces.

Do tego sukcesu nie mam prawa przyznawać się jako absolutny inicjator, pomysłodawca, wykonawca!

Ten sukces w naszej wsi zawdzięczam przede wszystkim wspaniałym mieszkańcom Czarnowca. To właśnie ci ludzie, którzy mi zaufali i wybrali mnie na zaszczytne sołtysowanie, motywowali mnie i podrzucali pomysły o wspólnych inicjatywach, celach, przedsięwzięciach. Nie tylko Rada Sołecka, Rada Świetlicy, KGW Czarna Owca czy zwykły Kowalski przyczynili się do naszych małych – wiejskich sukcesów. Na tej liście jest duża grupa sponsorów lokalnych (z Czarnowca) i spoza. Zaszczytu sponsorskiego dostąpiła również spora grupa mieszkańców (podatników) uiszczająca zobowiązania podatkowe do inkasenta – sołtysa.

Ten etap jednak został zamknięty.

Podczas piastowania przez ostatnie pięć lat funkcji sołtysa nie wymyśliłem i nie zrealizowałem wszystkich pomysłów sam.
To Państwa pomysły najczęściej podrzucone tak zupełnie na luzie zyskały po głębszej analizie aprobatę większości i zostały wdrożone do naszej wioski wspólnym wysiłkiem wszystkich nas.
Wszelkie wydarzenia, czynności, rzeczy mają swoich pomysłodawców. To nie sołtys jako osoba wszystko sam wymyśla i realizuje. Zawsze jest to inicjatywa różnych zaangażowanych dla sołectwa osób.

W imieniu własnym chciałbym gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom Czarnowca za dotychczasową – owocną współpracę. Pracowaliśmy dla sołectwa – nie własnych ambicji i korzyści! Efekty naszych działań zapisały się już na stałe w kartach historii.

Dnia 7 kwietnia 2024 r. proszę o liczny udział w wyborach samorządowych i oddanie głosów zgodnie z własnym sumieniem.

Zebranie Wiejskie – sprawozdawcze, na którym zaprezentowano film odbyło się w Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Dzikiej Róży 2, w sobotę 10. lutego 2024 r.
Zebranie sprawozdawcze miało na celu:
– przedstawienie mieszkańcom Sołectwa Czarnowiec skróconego sprawozdania z działalności sołectwa przez okres pięciu lat (2019-2023),
– przedstawienie sprawozdania z działań Rady Sołeckiej i Rady Świetlicy,
– przedstawienie rozliczeń Funduszu Sołeckiego 2019-2023 oraz realizację Funduszu w 2024 r.

AKTYWNIE W PRZYSZŁOŚĆ!

Sołtys Sołectwa Czarnowiec kadencji 2019-2024
Marek Karczewski

kliknij w obrazek aby obejrzeć film

ZBIÓR FILMÓW I ZDJĘĆ – kliknij
Nasze plany na przyszłość jak zawsze w zakładce WYDARZENIA

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.