Mieszkańcy Czarnowca otrzymali maseczki.

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Dziś – czwartek 16 kwietnia 2020r. od godziny 15-ej na drogach i ulicach Czarnowca zaczerwieniło się od wozów strażackich z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu.
Druhowie wraz z Sołtysem Czarnowca Markiem Karczewskim rozwozili darmowe bawełniane maseczki i przezroczyste przyłbice dla wszystkich mieszkańców, którzy wcześniej zadeklarowali chęć otrzymania takich poprzez wysłanie stosownego sms`a bądź w chwili przejazdu wozu strażackiego wyszli do ogrodzenia swojej posesji.
Sygnał syreny z wozu strażackiego oraz głosowy komunikat “… tu straż pożarna, proszę o podejście do ogrodzenia swojej posesji w celu odebrania darmowych maseczek…” oznajmiał, że chętni mieszkańcy mogli otrzymać przekazane przez Urząd Gminy w Rzekuniu maseczki ochronne na twarz oraz plastikowe przyłbice w ilości 1 szt. na gospodarstwo.
Maseczki i przyłbice zostały sfinansowane ze środków Gminy Rzekuń. Maseczki zostały uszyte w czynie społecznym przez mieszkańców Gminy Rzekuń. Materiał i organizacja pracowników Urzędu Gminy w Rzekuniu. Przyłbice od firmy MAREX Sp z o. o.

Maseczki są wielokrotnego użytku, po wypraniu należy uprasować i można korzystać ponownie. Przyłbice wielokrotnego użytku po dezynfekcji, po każdym użyciu.

W trakcie dzisiejszej akcji wydano ok. 350 maseczek i 170 przyłbic. Strażacy z sołtysem rozwieźli maseczki i ulotki do mieszkańców ulic:
1 4403W
2 2550W
3 droga wewnętrzna 415
4 droga wewnętrzna 416
5 droga wewnętrzna 49
6 Akacjowa
7 Baśniowa
8 Błękitna
9 Brzozowa
10 Bukowa
11 Cisowa
12 Dębowa
13 Działkowa
14 Dzikiej Róży
15 Głogowa
16 Jarzębinowa
17 Jesionowa
18 Jodłowa
19 Kasztanowa
20 Klonowa
21 Lazurowa
22 Leszczynowa
23 Leśna
24 Modrzewiowa
25 Porannej Rosy
26 Słoneczna
27 Sosnowa
28 Świerkowa
29 Topolowa
30 Turkusowa
31 Wierzbowa

Dziękujemy serdecznie druhom z OSP Rzekuń za sprawnie przeprowadzoną akcję i władzom oraz pracownikom UG w Rzekuniu za nieodpłatne przekazanie mieszkańcom środków ochrony.

foto: Marek Karczewski

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.