Informacja o stanie dróg żwirowych w Czarnowcu

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

W związku z pogarszającym się stanem dróg żwirowych na terenie naszego sołectwa po raz kolejny zwróciłem się do Urzędu Gminy z prośbą o jak najszybsze poprawienie jakości tych dróg/ulic.

W październiku 2019r. wraz z Radną Czarnowca-Tobolic zgłosiliśmy do UG drogi/ulice żwirowe podlegające “żwirowaniu” w 2020 roku. Oto lista zgłoszonych dróg:
1 Akacjowa
2 Baśniowa
3 Brzozowa
4 Bukowa
5 Cisowa
6 droga wewnętrzna 416
7 Działkowa
8 Głogowa
9 Jarzębinowa
10 Jesionowa
11 Jodłowa
12 Kasztanowa
13 Lazurowa
14 Leśna
15 Porannej Rosy
16 Świerkowa
17 Topolowa
18 Turkusowa

Ulica Leśna, która była wielokrotnie zgłaszana do wyrównania i częściowego żwirowania nie została w 2019 roku naprawiona. Do UG były kierowane wnioski telefoniczne oraz papierowe. W tym roku ponowiłem prośbę o naprawienie nawierzchni w ulicy Leśnej, a także innych ulic. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy wynika, że Gmina ma obowiązek w tym roku ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę na “równanie” dróg. W poprzednich latach zamówienia równiarki odbywały się na “telefon”. Gmina (ZOG) nie posiada własnego sprzętu do tego typu prac.
Jak długo potrwają procedury przetargowe i kiedy ostatecznie nastąpi naprawa zgłoszonych nawierzchni ulic/dróg nie wiemy.
Oczekujemy na szybkie podjęcie działań w tym kierunku – jeśli nie równiarką to może innymi sprawdzonymi metodami choć tych najbardziej zdewastowanych odcinków zgłoszonych dróg do naprawy.

Marek Karczewski – Sołtys

ul. Leśna

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.