Co wrzucamy do żółtych pojemników-worków?

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców w sprawie wyrzucania kartonów po napojach i mleku wyjaśniamy.

Dostarczane do mieszkańców Czarnowca żółte worki foliowe, do gromadzenia odpadów plastikowych w swoim nadruku zawierają BŁĄD!
Na worku możemy przeczytać, że nie wolno wyrzucać opakowań typu “Tetra-Pak” i to jest błąd!
Sortownia w Ostrołęce i wytyczne zawarte na stronie gminy mówią, że opakowania typu “Tetra-Pak” wyrzucamy do FRAKCJI ŻÓŁTEJ.
ZGK w Ostrowi Mazowieckiej korzysta zapewne z innej sortowni, a worki do Czarnowca przywozi z niewłaściwym nadrukiem.

Prosimy mieszkańców o sortowanie według zaleceń naszej ostrołęckiej sortowni!

Metale i tworzywa sztuczne – pojemnik/worek żółty z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” – odbierane raz w miesiącu oraz przyjmowane nieodpłatnie w PSZOK przy ulicy Turskiego w Ostrołęce, w nieograniczonej ilości.

WRZUCAMY:

Odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki, plastikowe opakowania
po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp., plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, zabawki (zabawki z tworzywa sztucznego, o ile nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców oraz nie zawierają elektryki i elektroniki).

NIE WRZUCAMY:

butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.

Przypominamy, że zasady sortowania są dostępne na naszej stronie w zakładkach DLA MIESZKAŃCÓW – ODPADY – ZASADY SEGREGACJI (zasady)

Informujemy, że w państwa skrzynkach oddawczych niebawem pojawią się ulotki z zasadami segregacji śmieci. Pisaliśmy o wymogach ustawowych posiadania skrzynek.

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.