Propozycje na FS w 2022 roku

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Propozycje na realizację FUNDUSZU SOŁECKIEGO 2022 r.

Fundusz Sołecki na rok 2022 został wyodrębniony z budżetu gminy Rzekuń na podstawie ilości zameldowanych w Czarnowcu mieszkańców. W 2022 r. nasze sołectwo otrzyma do dyspozycji kwotę

35 919,59 zł.

Zebranie w sprawie uchwalenia przedsięwzięć, które Państwo zaproponują odbędzie się w połowie września 2021 r.

Czekam na Państwa propozycje jak rozdysponować powyższą kwotę.
Może Wasze pomysły okażą się strzałem w dziesiątkę?
Proszę pamiętać, że wniosek może być uchwalony z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa Czarnowiec.

Pomysły można podsyłać:
SMS – 533 613 913
wiesczarnowiec@gmail.com
na messenger.

PONIŻEJ LISTA ZGŁOSZONYCH POMYSŁÓW (będzie na bieżąco aktualizowana):
1. Namiot rozkładany – plenerowy z nadrukiem “Sołectwo Czarnowiec”;
2. Stoły pod wiatę przy świetlicy;
3. Festyn z okazji Dnia Dziecka;
4. Oświetlenie uliczne Dzikiej Rózy (lasek);
5. Stoły do tenisa (betonowe);
6. Ratowanie kasztanowców;
7. Projektor z ekranem;
8. Mała czarna z…;
9. Kosiarka spalinowa, podkaszarka spalinowa żyłkowa;
10. Oświetlenie uliczne przystanku autobusowego ul. Sosnowa 70;
11. Zabawka na placu zabaw przy ul. Działkowej;

WNIOSKODAWCY – UZASADNIENIA:
1. Marek Karczewski – W sołectwie od wielu już lat organizowanych jest wiele imprez plenerowych. W roku 2020 zakupiliśmy przenośne nagłośnienie. Namiot to nieodzowny element każdego wydarzenia, do prowadzenia biura zawodów, zabezpieczenia przed opadami nagłośnienia itd. Namiot można wykorzystywać do “Zjazdu Na ByleCzym”, podczas “Dnia Dziecka”, “Mistrzostw w Piłce Nożnej” itd.
2. Marek Karczewski – We wrześniu b.r. ma powstać nowa wiata na placu przy świetlicy. Pod wiatą nie będzie wyposażenia typu stoły, ławki. Warto byłoby zakupić, bo bez tych elementów będzie stała bezwartościowa.
3. Rada Sołecka – finansowanie kolejnej edycji cieszącego się powodzeniem festynu z okazji Dnia Dziecka, organizowanego na placu przy świetlicy.
4. Jacek Pawłowski – Uprzejmie zgłaszam propozycję, aby zakupić oświetlenie uliczne na odcinek ulicy Dzikiej Róży od ostatnich zabudowań do skrzyżowania z ulicą Kolejową w Tobolicach. Może być to standard oświetlenia taki, jak na skrzyżowaniach szosy goworowskiej z ulicą Działkową i ulicą Kasztanową, czyli panel słoneczny plus lampa LED. Mam nadzieję, że taki rodzaj oświetlenia świeci również jesienią i zimą. A jeżeli nie, to należy rozważyć zasilanie kombinowane – panel + akumulator; a gdy nie starczy, zasilanie z sieci. ||| Zgłaszam już teraz, aby Pan Sołtys mógł ustalić w gminie jaki byłby koszt ustawienia takich dwóch lamp. UZASADNIENIE: na tym odcinku ulicy Dzikiej Róży pod osłoną zmroku dochodzi do częstych przypadków zaśmieceń oraz porzuceń zwierząt domowych. Jest to tym łatwiejsze, że nie ma na tym odcinku oświetlenia. Z pewnością wszyscy mieszkańcy (bo Dzikiej Róży jest ulicą tranzytową) przynajmniej raz widzieli różne pojazdy parkujące na poboczach tego odcinka, które gdy stoją, wyglądają bardzo niewinnie. Ale gdy odjadą, pozostają po nich opakowania po jedzeniu na wynos oraz puszki i butelki po tanich alkoholach. Sporadycznie dochodzi na tym odcinku do rozmyślnych porzuceń całych worków śmieci, albo odpadów wielkogabarytowych typu bęben od pralki, co jest również odnotowywane na profilu facebookowym sołectwa. Również na tym odcinku błąkają się bezdomne zwierzęta, po czym można wnosić, że porzucane są właśnie tutaj również pod osłoną zmroku. Rozjaśnijmy więc ten mrok. Skutki wydatku odczuje więcej mieszkańców Czarnowca niż tylko mieszkańcy ulicy Dzikiej Róży, ponieważ mieszkańcy wielu ulic dojeżdżają tą ulicą do przejazdu kolejowego.
5. Aldona Grono – A moja propozycja jest z myślą o starszej młodzieży 17-19 lat: stałe stoły do pingponga – jednocześnie zapraszam do zabrania głosu samych zainteresowanych i oczywiście ich rodziców – w sumie to ciekawe ile osób? jest w takiej grupie wiekowej na naszym terenie… Zapraszam.
6. Krzysztof Chojnowski – Ostatni rok był bardzo ciężki dla kasztanowców przy ul. Kasztanowej. Wyglądają bardzo słabo. Pamiętam, że Marek Karczewski wspominał o tym, że w przeszłości ktoś drzewom pomagał i zajmował się nimi. Może w tym roku warto, byśmy niewielką część funduszu przeznaczyli na pomoc drzewom, a jeśli się uda, to dodatkowo samodzielnie, grupą mieszkańców wykonali możliwe do zrobienia prace.
7. Marek Karczewski – Projektor i ekran do naszej świetlicy to obecnie standard na tego typu obiektach. Posłuży do wyświetlania podczas spotkań typu: slajdowiska, podróże przez świat i przez historię. Prowadzenie zebrań czy szkoleń będzie o wiele łatwiejsze.
8. Małgorzata Szarwacka – “Mała czarna z…” czyli spotkania przy kawie z ciekawymi ludźmi.
9. Marek Karczewski – Kosiarka spalinowa, podkaszarka spalinowa żyłkowa – “najlepszy zwyczaj, nie pożyczaj” Nikt z nas chyba nie lubi pożyczać wartościowych rzeczy obcym. Nasze kosiarki i podkaszarki to drogocenne i nierzadko zadbane urządzenia. Przed świetlicą znajduje się spory obszar zieleni. W zasadzie ZOG w Rzekuniu powinien zadbać o stan naszych trawników ale nie zawsze pracownicy są w stanie rzucić inne ważne prace na terenie całej gminy aby wykosić na czas nasz trawnik. Kosiarki byłyby używane w odpowiednim czasie, a paliwo otrzymywalibyśmy z ZOG.
10. Agnieszka Wierzbowska – Zgłaszam zakup z Funduszu Sołeckiego oświetlenie uliczne przystanku autobusowego ul. Sosnowa 70. Doświetlenie miejsca przeznaczonego na przystanek autobusowy.
11. Grzegorz Cichocki – Im więcej atrakcji dla najmłodszych tym częściej tam będą przebywały i dłużej. Przynajmniej takie moje spostrzeżenie, bo obecnie dla jednej zabawki średnio się chce tam iść skoro i tak dziecko pobawi się chwilę i nudzi się, bo ile można skakać po tym samym.

Sołtys Czarnowca
Marek Karczewski

ps. zadania, które zostały zrealizowane, bądź czekają jeszcze na realizację z FS 2021 znajdują się TU

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.