Ulice w Czarnowcu oznaczone!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Zakończyła się akcja oznaczania czytelnymi tablicami z nazwą ulicy na poszczególnych skrzyżowaniach.

Na tabliczce informacyjnej widnieje teraz czytelny napis z nazwą ulicy, jest herb gminy Rzekuń i na dole napis Czarnowiec. Wyjątkiem jest nazwa ul. Jodłowej, na której zamieszczono na dole napisy “CZARNOWIEC-TOBOLICE”. Jest to ulica graniczna naszych sołectw i po prawej stronie są Tobolice, a po lewej Czarnowiec.
Pracownicy Zakładu Obsługi Gminy w Rzekuniu ustawili/zamontowali łącznie 44. drogowskazy aby poprawić estetykę i przejrzystość podczas wyszukiwania danej nazwy ulicy.

Od teraz skróci się czas niepotrzebnych poszukiwań i dotarcie do każdej posesji danej ulicy, bo ulic z nazwą mamy już w Czarnowcu 36. oraz dwie drogi bez nazwy. Łączna długość wszystkich dróg, przy których są zabudowania to 19 066 m.
Drogi bez nazwy to DP2550W i DP4403W, które w dalszym ciągu wprowadzają bałagan urbanistyczny naszej wsi.
Galopujący postęp technologiczno-informatyczny nie radzi sobie nawet przy jego znakomitościach z bałaganem numeracji posesji.

Już w kadencji Pani Sołtys Wiesławy Milewskiej był przez Nią poruszany temat nadania nazw dla wszystkich dróg ale z różnym skutkiem udawało się to zmienić. Dziś twierdzę, że Jej pomysł był naprawdę dobry!
Przez ostatnie dwa lata, z czego jestem bardzo zadowolony większość mieszkańców, (nawet tych rdzennych czarnowieckich od dziesiątków lat) dało się przekonać, że nadanie nazwy dla Ich drogi to jedynie same korzyści!
Dziękuję przy tej okazji mieszkańcom obecnych ulic:
– Leszczynowej
– Olszynowej
– Polnej
– Wspólnej
– Złotej
za to, że dali się przekonać aby pomóc służbom takim jak: karetka pogotowia, policja, straż pożarna, listonosz, kurier i wreszcie dostawca pizzy 🙂

Kompletny wykaz z lokalizacją ulic zamieszczony jest w naszym menu SPIS ULIC oraz zaprezentowany graficznie na interaktywnej mapie Czarnowca (przygotowanej przez Pana Artura Krzynówka z ul. Dębowej)

Zwracam się z prośbą do wszystkich Państwa o zgłaszanie uwag co do nowych oznaczeń. Jeśli uważacie Państwo, że w jakimś newralgicznym punkcie brakuje nazwy ulicy, że tabliczka z nazwą stanęła w niewłaściwym miejscu – proszę zgłaszać.
– tel. do sołtysa,
– email,
– osobiście,
– sms,
– msg itp.

Dziękujemy władzom gminy za dobrą decyzję o oznaczeniach naszych ulic.

Marek Karczewski
Sołtys

2 komentarze do “Ulice w Czarnowcu oznaczone!”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.