Co tu się wyprawia?

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Co tu się wyprawia?

Dzisiejsze zgłoszenie jednego z mieszkańców Czarnowca zastanawia co wydarzyło się przy DP4403W?

Na posesji graniczącej z drogą powiatową 4403 w ostatnich dniach przeprowadzano cięcia “zielonego płota” – tui nasadzonych od strony ruchliwej drogi.
Obciętych gałęzi z “żywopłota” nie uprzątnięto jeszcze co widać na załączonych zdjęciach. Właściciel z braku czasu pozostawił je do uprzątnięcia tuż po świętach wielkanocnych.

Jednak co w tym zgłoszeniu zastanawia najbardziej, to przyczyna wycięcia nasadzeń brzozy, którą Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce dokonał pięć lat temu!
Prawie wszystkie brzozy ucięto w pół, wygląda na to, że w pośpiechu.
Dlaczego ktoś dokonał tak dziwnych cięć tych młodych drzew?

Od kilku lat płynęły do powiatu ostrołęckiego (zarządcy drogi) wnioski o zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.
Jest to skrzyżowanie bardzo niebezpieczne, na którym w ciągu ostatnich lat doszło do dziesiątek kolizji i groźnych wypadków.
W tym momencie nie wiemy czy to jest działanie zmierzające do poszerzenia drogi zaplanowane przez ZDP czy zwykły chuligański wybryk?

Tuz po świętach zbierze się komisja w sprawie zmiany organizacji ruchu na tym odcinku drogi oraz w sprawie zdemontowania kilku zbędnych oznaczeń na ul. Sosnowej – znaków B-33 (70km/h) i na DP2550W. Możliwe, że sprawa ściętych brzóz wyjaśni się podczas tego spotkania; urzędników Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce, Policji, urzędników UG w Rzekuniu i sołtysa.

Wesołych świąt!

/MK/

foto: Marek Karczewski

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.