Transport zwierząt może zostać uznany za znęcanie się nad nimi

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce informuje, że dopuszczenie do transportu zwierząt niezdolnych do transportu może zostać uznane za znęcanie się nad zwierzętami, który to czyn zgodnie z art. 35 ust. 1 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Poniżej (na grafice) pełna treść pisma:

MK

foto: Tygodnik Rolniczy

1 komentarz do “Transport zwierząt może zostać uznany za znęcanie się nad nimi”

  1. Jako nieliczny z rolników i jedyna osoba zajmująca się profesjonalnym transportem zwierząt w tym bydła chciałem zabrać głos-głos rozsądku.
    Nikt o zdrowych zmysłach nie przewoził zwierząt wysokocielnych z oczywistych powodów raz stresu drugi raz obawy przed porzuceniami(poronienie), tym bardziej po porodzie gdyż zdrowie i pierwsze dni udojowe są bardzo ważne w hodowli bydła mlecznego, a przy bydlę mięsnym potomstwa(cieląt) nie zabiera się dużo dużo dłużej niż 7 dni. Wiec co dał ten przepis??? Spowodował, iż sztuki które po porodzie (wycieleniu) doznały urazów powycieleniowych musza pozostać w gospodarstwie przez conajmniej 7 dni, a co za tym idzie niejednokrotnie cierpiały bardzo mocno, gdzie do tej pory wykwalifikowany lekarz weterynarii decydował o dalszych losach w/w sztuki i podejmował leczenie lub kierował na ubój z konieczności wystawiając odpowiednie zaświadczenie i niwelując niepotrzebne cierpienie! W związku z powyższym daje obecnej władzy weterynaryjnej OGROMNEGO MINUSA.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.