Mieszkańcy Czarnowca zawsze pomogą!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Mieszkańcy Czarnowca zawsze pomogą!

Od czasu do czasu pojawiają się kandydaci lub pretendenci do zyskania miana “przodownika Czarnowca”, o czym piszemy w tej rubryce PRZODOWNICY.

Kto takim przodownikiem w danym roku zostanie?
O tym decyduje zawsze jednoosobowa komisja w składzie: Sołtys Czarnowca 🙂

Wydaje mi się jednak, że “moi” mieszkańcy, mieszkańcy Czarnowca nie robią tego dla sławy czy tytułu ale z dobroci serca, życzliwości i miłości do sołectwa.

W niedzielę otrzymaliśmy kolejny dowód, że na wielu z Was można liczyć. Na Waszą bezinteresowną pomoc!

Wczoraj (niedziela, 12 lutego 2023 r.) podczas 2. Walentynkowego Turnieju Szachowego, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Rzekuniu rywalizowało 69. zawodników z różnych zakątków Polski.
Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: OPEN – powyżej 16 lat i młodszą do lat 15.
Wśród zgłoszonych zawodników był również reprezentant z Czarnowca – Pan Tomasz Krzynówek, który ostatecznie uplasował się na szczęśliwej 13. pozycji w kategorii do 15 lat. Tomek wygrał 3 partie z 7., które trzeba było rozegrać.
W turnieju szachowym systemem szwajcarskim trzeba niestety często liczyć na szczęście podczas losowania par. Można trafić również na dużo mocniejszego przeciwnika.
Tomek na co dzień trenuje szachy w ostrołęckim klubie UKS Tęcza Ostrołęka pod okiem Tadeusza Nalewajka – sędziego wczorajszych zawodów.
Brawo dla Tomasza Krzynówka za dobry występ i reprezentowanie sołectwa w mocno obsadzonym turnieju.

pod linkiem PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na podsumowania i dekorację najlepszych. Niestety z powodu braków osobowych przy obsłudze turnieju zwróciłem się z prośbą o pomoc przy niezbędnych czynnościach w Biurze Zawodów i dokumentacji fotograficznej. Państwo Katarzyna i Artur Krzynówek – rodzice Tomka ponownie nie odmówili pomocy choć na początku trochę się tłumaczyli, że nie są odpowiednio przygotowani do tych odpowiedzialnych funkcji.

Bardzo dziękuję Państwu Krzynówkom za bezinteresowną pomoc!

Wczorajszy Turniej zorganizowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu. Ja tam również byłem i troszeczkę pomogłem.

Marek Karczewski

Poniżej kilka ujęć Artura Krzynówka z dekoracji. Więcej zdjęć AK i MK znajdziecie Państwo w galerii FB GBP w Rzekuniu.

2 komentarze do “Mieszkańcy Czarnowca zawsze pomogą!”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.