Dopisz się do spisu wyborców w gminie Rzekuń

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Wybory samorządowe 2024. Jak dopisać się do spisu wyborców?

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku, a ewentualna ich druga tura 21 kwietnia.
Będziemy wybierać radnych gmin, powiatów, sejmików województw.

Jeśli nie mamy zameldowania stałego na terenie gminy, w której chcemy głosować, możemy dopisać się do rejestru wyborców.

Zanim udamy się do lokalu wyborczego, warto upewnić się, że jesteśmy na liście osób uprawnionych do głosowania. Można to zrobić m.in. przez stronę i aplikację mObywatel.

Jeśli nie mamy zameldowania stałego na terenie gminy, w której chcemy głosować, możemy dopisać się do rejestru wyborców. Dotyczy to osób, które mieszkają na stałe w danej gminie.

Jak złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców?
Pisemny wniosek o wpis wraz z deklaracją, w której podajemy swoje obywatelstwo i adres stałego zamieszkania można złożyć osobiście w urzędzie, za pośrednictwem poczty lub przez rządową stronę mObywatel.

Wpis do rejestru jest bezpłatny i dotyczy wszystkich wyborów/referendów, tzn. nie jest wpisem jednorazowym (tylko do najbliższych wyborów).

Wniosek o wpisanie do rejestru można składać przez cały rok, najpóźniej w ostatnim dniu pracy Urzędu przed dniem głosowania – w godzinach pracy Urzędu. W przypadku najbliższych wyborów najbezpieczniej będzie uczynić to do czwartku 4. kwietnia 2024 r.

Warto pamiętać, że wyborach samorządowych nie możemy – tak jak w parlamentarnych – głosować w dowolnym lokalu na terenie Polski po pobraniu zaświadczenia o prawie głosowania w swojej gminie.

Jak to zrobić aby znaleźć się na liście wyborców w Rzekuniu?
PRZEZ INTERNET
W URZĘDZIE GMINY

Zachęcam wszystkich mieszkańców Sołectwa Czarnowiec do głosowania w świetlicy, w Czarnowcu.

Sołtys

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.