Azbest musi poczekać!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Utylizacja wyrobów zawierających azbest
“Uprzejmie informujemy, że Urząd Gminy w Rzekuniu planuje usuwanie odpadów zawierających azbest. Wszyscy mieszkańcy zainteresowani usunięciem pokryć dachowych z eternitu mogą składać wnioski … Informujemy, że prace polegające na demontażu, odbiorze i utylizacji wyrobów zawierających azbest będą bezpłatne. Właściciel obiektu będzie ponosił jedynie koszty nowego pokrycia dachu we własnym zakresie. Mieszkańcy, którzy będą chcieli skorzystać z demontażu, odbioru i utylizacji azbestu zobowiązani są złożyć wniosek oraz informację o wyrobach zawierających azbest … Określenie terminu odbioru azbestu będzie możliwe po podpisaniu umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i wyłonieniu wykonawcy…
Dofinansowanie dotyczy tylko osób fizycznych.”

Taki komunikat mogliśmy przeczytać na stronie Urzędu Gminy w Rzekuniu w pierwszych miesiącach 2019 roku.

W związku z zapytaniami mieszkańców Czarnowca chcących pozbyć się eternitu z własnych posesji podajemy informację, że w 2020 roku nie został jeszcze opublikowany komunikat o odbiorze wyrobów azbestowych.
Prosimy o złożenie eternitu w bezpiecznym i jednocześnie dostępnym miejscu na paletach. Miejsce dostępne to takie gdzie może podjechać dźwig do zabrania palet z eternitem.

Prosimy o cierpliwość …

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.