Tablica informacyjna przy ul. Kasztanowej wkrótce stanie

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Tablica informacyjna przy ul. Kasztanowej wkrótce stanie

Tablica informująca o historii tego miejsca wczesną wiosną pojawi się w okolicy miejsca, w którym przed laty stał Dwór rodziny Wyszomirskich.
Możliwe, że sprawa realizacji tego projektu powinna zakończyć się dnia 31 grudnia 2021 r. ale wszechobecna pandemia koronawirusa pokrzyżowała również tzw. “plan czarnowiecki”.

W 2020 roku na zebraniu sołeckim zdecydowali Państwo, że warto upamiętnić to miejsce, bo na to zasługuje. Przeznaczyliśmy wspólnie na ten cel 1500 zł brutto i w 2021 r. całą kwotę wydatkowaliśmy.

Nasz projekt okazał się trochę skomplikowany, bo od pomysłu do realizacji zawsze jest długa droga, a w naszym przypadku droga ta została jeszcze bardziej wydłużona o komplikacje lokalizacji i komplikacje producenta tablic. Tablic, bo po uzgodnieniach z Nadleśnictwem Ostrołęka na terenie nadleśnictwa mogą stać wyłącznie znaki leśników. Nie byłoby żadnych przeszkód gdyby tablica stanęła w pasie drogi zarządzanej przez Gminę Rzekuń. Pas drogowy jest jednak zbyt wąski aby usadowić w nim tablicę informacyjną. Z pomocą przybyło Nadleśnictwo Ostrołęka i ostatecznie tablice będą miały charakter leśno-patriotyczno-historyczny.

Projekt “naszych” tablic o dworku Wyszomirskich opracowali wspólnie: Jacek Pawłowski, Marek Karczewski, Krzysztof Chojnowski – zespół powołany do realizacji założeń Walnego Zgromadzenia Sołeckiego.

Zaprezentowana poniżej grafika obu tablic zostanie wczesną wiosną zamontowana przy ul. Kasztanowej 8 – w miejscu byłego dworku.

Z tego miejsca dziękuję serdecznie Panom: Jackowi Pawłowskiemu i Krzysztofowi Chojnowskiemu (mieszkańcom Czarnowca) za owocne rozmowy i spotkania w sprawie tablicy/tablic.
Dziękuje serdecznie Nadleśniczemu Nadleśnictwa Ostrołęka, Panu Zdzisławowi Gadomskiemu (mieszkańcowi Czarnowca) za przychylne rozpatrzenie prośby o umieszczenie tablicy w tej lokalizacji.

Osoby zainteresowane historią naszej wioski odsyłam do menu HISTORIA
O dworku, obszerny artykuł można przeczytać TU ->, drugi TU ->
Jak wygląda z lotu ptaka miejsce po posiadłości dworskiej w Czarnowcu można zobaczyć TU -> – realizacja nagrania Krzysztof Chojnowski.

Tablica historyczna o dworku rodziny Wyszomirskich.
Kod QR zamieszczony na tablicy będzie kierował zainteresowanych na stronę Czarnowiec.pl
Tablica bliźniacza Nadleśnictwa Ostrołęka o pomnikach przyrody na terenie byłego dworku Wyszomirskich.

Marek Karczewski

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.