Kolej zbliżała, teraz wyklucza?

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Kolej zbliżała teraz wyklucza?

Przed laty, możliwe, że nawet jeszcze w latach XX wieku kolej zbliżała ludzi do siebie, bo mieszkańcy okolicznych miejscowości gdzie znajdowała się stacja kolejowa bądź przystanek kolejowy gromadzili się w godzinach szczytu aby dotrzeć do pracy, szkoły i na codzienne sprawunki.
Niektóre linie kolejowe już w końcowych latach XX wieku upadały ale nie miało to raczej związku z wykluczeniem cyfrowym społeczności tylko wykluczeniem komunikacyjnym.

Technologia komunikacyjna, ta internetowa technologia komunikacyjna (telekomunikacyjna) rozwija się od lat w błyskawicznym tempie.
Część naszej wioski ma już możliwość korzystania z dobrodziejstwa sieci światłowodowej, która daje dużo większe możliwości niż dotychczasowe sieci kablowe i bezprzewodowe.

Ulice na zachód od “traktu goworowskiego” cieszą się już nową technologią. Sieć światłowodowa jest już dostępna od zachodniej granicy linii kolejowej (na Wyszków).
Od strony wschodniej jest na razie bieda.
W Rzekuniu i Czarnowcu od strony wschodniej zamontowano dopiero kable światłowodowe z projektu państwowego. Te które widzimy obecnie, opuszczone do ziemi to właśnie “państwowe”. Firma ostrołęcka, która dostarcza już sygnał do zachodniej części Czarnowca nie rozpoczęła jeszcze układania kabli od strony Rzekunia.

Ma to nastąpić na wiosnę!
Firma ostrołęcka informuje, że zarówno od strony zachodniej jak i wschodniej nie posiada na razie zgody na przejście przez tereny kolejowe od zachodniej strony przez “tor wyszkowski” i od wschodniej przez “tor ostrowski”.
Pozostaje na razie liczyć na to, że pomimo czasowego wykluczenia przez PKP mieszkańców między torami niebawem sytuacja się odwróci.

Przygotowałem stosowne pismo do Starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła z prośbą o interwencję w sprawie “przejścia światłowodu pod torowiskiem”.
W najbliższych dniach poproszę Państwa o złożenie podpisów na tej petycji.

Które to będzie przejście, od zachodu czy wschodu nie jest w tym momencie istotne.
Z wiadomości uzyskanych od ostrołęckiej firmy dostarczających “internet” wiem, że pod torem wyszkowskim nie ma przejścia “Orange”. Natomiast nad torowiskiem ostrowskim nie ma obecnie trakcji elektrycznej dla pociągów poruszających się tą linią, więc pozostaje nadzieja poprowadzenia przewodu “powietrzem”.
Czy PKP pozwoli ostatecznie wykonać przecisk pod “wyszkowskim”, czy podwieszenie nad “ostrowskim” nie wiemy.

Proszę o uzbrojenie się w cierpliwość.
Z nadzieją liczymy na dobrą wolę PKP.

MK

1 komentarz do “Kolej zbliżała, teraz wyklucza?”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.