Tablica upamiętniająca Dwór Wyszomirskich zamontowana

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Tablica upamiętniająca Dwór Wyszomirskich zamontowana.

Dziś (14.02.2022 r.) przy ulicy Kasztanowej w Czarnowcu stanęły dwie tablice na gruncie Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Ostrołęka, Leśnictwa Borawe.
Pomysł o upamiętnieniu tego miejsca zrodził się już we wrześniu 2020 r. na zebraniu sołeckim ustalającym budżet z Funduszu Sołeckiego na 2021 r.
Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali, że warto to miejsce oznaczyć aby przywrócić pamięć o świetności dworku z lat powojennych XX wieku.

O problemach związanych z realizacją zadania wspominaliśmy tu ->

Dotychczas zebrane materiały o rodzinie Wyszomirskich i o dworku, opisane przez Pana Jacka Pawłowskiego znajdują się tu ->

Informujemy, że dane skompresowane, zawarte na tablicy są umyślnie minimalnych rozmiarów. Aby dostać się do obszernego materiału o tym miejscu należy zeskanować smartfonem lub tabletem kod QR, zamieszczony w lewym dolnym rogu tablicy.
W menu “historia” można przeczytać o historii rodziny zamieszkującej w dworku oraz o innych historycznych miejscach, ludziach i wydarzeniach naszej wioski.

Zapraszamy serdecznie na spacer ulicą Kasztanową w celu zapoznania się z losami rodziny z Czarnowca.

Za dzisiejszą pracę dziękujemy serdecznie pracownikom Nadleśnictwa Ostrołęka panom: Wojciechowi Kaczyńskiemu i Marianowi Czyż, pod kierownictwem Pana Damiana Piekarskiego, którzy sprawnie ustawili obie tablice.
ps. Co znajduje się na bliźniaczej tablicy? Zachęcamy do osobistego przeczytania.
Miejsce (pobocze) wokół tablicy zostanie w późniejszym czasie utwardzone kostką aby można było swobodnie dojechać wózkiem dziecięcym czy rowerem.
Obie tablice zostały sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego Sołectwa Czarnowiec i środków własnych Nadleśnictwa Ostrołęka.

Dziękuję serdecznie Panu Zdzisławowi Gadomskiemu, nadleśniczemu Nadleśnictwa Ostrołęka za udostępnienie terenu pod tablice i pracę leśników.
Dziękuję Panom Krzysztofowi Chojnowskiemu i Jackowi Pawłowskiemu za prowadzenie/pilotowanie “sprawy tablicy”.

Marek Karczewski

Aby dostać się do obszernego materiału o tym miejscu należy zeskanować smartfonem lub tabletem kod QR, zamieszczony w lewym dolnym rogu tablicy.

1 komentarz do “Tablica upamiętniająca Dwór Wyszomirskich zamontowana”

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.