Zdejmą znaki 70!

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Komisja powiatowa – ZDP. Zdejmą znaki 70!

Dnia 2 marca 2022 r. skierowałem pismo do Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce o zwołanie komisji w sprawie:

1. W imieniu mieszkańców zwracam się z gorącą prośbą o demontaż znaków drogowych B-33 „70” ustawionych przy ulicy Sosnowej w miejscowości Czarnowiec – DP2588W.
Zwracam się z prośbą o usunięcie wszystkich znaków na odcinku począwszy od DP4403W do granicy miejscowości Czarnowiec-Dzbenin, tj do ul. Wspólnej w Czarnowcu.
Ulica Sosnowa to obecnie najbardziej zaludniony odcinek w Czarnowcu. Praktycznie na całej jej długości istnieje już zwarta zabudowa. Zwiększenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości stało się wielkim zagrożeniem dla dzieci i dorosłych poruszających się tym odcinkiem.

2. Proszę również o usunięcie znaków E-18a „koniec Czarnowca” z drogi DP2550W – naprzeciwko posesji Nr 24. Znak wprowadza w błąd, bo 300 metrów dalej (na 4403W) stoi znak identyczny. Znak przy 2550W stoi obecnie w „środku wsi” – jest zbędny, bo tu, już obecnie „nie kończy się Czarnowiec”.
Zdemontowane znaki E-18 proszę ustawić na DP2581W przy działkach o numerach ewidencyjnych: 339/2, 363/2 – granica z miejscowością Daniszewo.

Dziś (w czwartek 21 kwietnia) zebrała się komisja 7. osobowa z: Policji, powiatu ostrołęckiego, Zarządu Dróg Powiatowych, UG w Rzekuniu i Sołtysa wsi Czarnowiec.
Wszystkie postulaty zostały jednogłośnie przyjęte, a realizacja demontażu, montażu i przestawienia znaków nastąpi za jakiś czas. Obecne procedury wykonania nowej organizacji ruchu na drogach publicznych mogą wlec się miesiącami.
Mamy nadzieję, że maksymalnie dwa 🙂

ps. poruszony w ubiegłym roku temat utworzenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu dróg 4403W-Jodłowej-Łącznej (był składany wniosek i odbyła się w tej sprawie komisja) został odrzucony przez Policję i ZDP. Policja twierdzi, że na drogach typu “na wsi” nie powinno się robić przejść, bo ogranicza się wtedy możliwość przejścia przez drogę w dowolnym miejscu.

ps2. brzózki, które ścięto (pisaliśmy tu), najprawdopodobniej ścięto złośliwie. Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce nic nie planuje ani nie wykonywał żadnych działań na tym skrzyżowaniu.

Marek Karczewski

Dodaj komentarz

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.