Zebranie w sprawie zmian FS

Odsluchaj artykuł
Print Friendly, PDF & Email

Zebranie w sprawie zmian FS

Dnia 10. listopada 2023 odbyło się Zebranie Wiejskie zwołane przez sołtysa w sprawie zmiany wniosku złożonego we wrześniu 2022 roku.
Zebranie miało na celu podjęcie uchwały zmieniającej ubiegłoroczną z powodu pozostałości niewydatkowanych środków finansowych.

O wydatkowanych środkach za 2023 r. poinformował zebranych sołtys, a następnie przedstawił propozycję Rady Sołeckiej na nowe przedsięwzięcia, które okazały się niezbędne na podstawie dotychczasowych stwierdzonych braków powyższych.
Zwołane zebranie odbyło się dopiero 10 listopada ze względu na wydłużone procedury związane z decyzją o wykonaniu rekuperacji w budynku świetlicy, na który to cel przeznaczyliśmy w ubiegłym roku 20 000 zł. To właśnie ten aspekt przedłużał decyzję o zwołaniu zebrania. Pisaliśmy o tym tu.

Podczas zebrania oprócz podjęcia uchwały (w załączeniu) rozmawiano o bieżących sprawach w sołectwie – o wydarzeniach, o żwirowaniu dróg, o oświetleniu i innych sprawach wsi.
Mieszkańcy wnioskowali do władz gminy o poprawienie stanu drogi żwirowej (gminnej) ul. Cisowej, o ułożenie kostki w okolicy paleniska przy świetlicy, o okresowe czyszczenie poboczy w lasku (ul. Dzikiej Róży). Wnioski zostały odnotowane w protokole.

Informujemy, że dokładna realizacja Funduszy Sołeckich (z wszystkich lat) znajduje się w menu FUNDUSZ-SOŁECKI. Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia tego działu. Gdyby ktokolwiek z Państwa chciał zgłosić nowy pomysł o transparentnym prezentowaniu wydatkowania naszego funduszu to bardzo proszę o przesyłanie swoich propozycji na adres wiesczarnowiec@gmail.com lub najlepiej zgłosić to podczas kolejnego Zebrania Wiejskiego.

Zapraszamy również z Radą Sołecką do licznego udziału w Zebraniach Wiejskich, na których to Państwo mają głos i to Państwo podejmują decyzje odnośnie przeznaczenia środków przyznanych sołectwu.

Na zebranie był również zaproszony Wójt gminy Rzekuń Pan Bartosz Podolak.

W “wolnych wnioskach” sołtys zaprosił mieszkańców na:
Spacer leśny – 10. Liczenie Liści – 12 listopada,
Slajdowisko Pamięć o Katyniu – 23 listopada,
5. Mistrzostwa Czarnowca w Tenisie Stołowym – 10 grudnia.

Rada Sołecka
Sołtys Czarnowca

Ułatwienia dostępności

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.